Moje Gniezno czyli atrakcje pierwszej stolicy

Gniezno to pierwsza stolica Polski. To piękne miasto leży w województwie wielkopolskim i jest położone na pięciu wzgórzach wśród jezior. Uznane zostało za jedno najstarszych miast naszego kraju. Które miejsca warto zobaczyć, będąc w Gnieźnie. W niniejszym artykule przedstawimy najciekawsze atrakcje tego miasta

Trakt Królewski

Jest to szlak powstały z inicjatywy władz miasta. Ma on na celu ułatwienie zwiedzającym miasto odwiedzenie po kolei wszystkich atrakcji miasta. Spacer po atrakcje polecamy zacząć przy dworcu kolejowym (od rzeźby króla Przemysła II). Podczas wędrówki po szlaku napotkamy 15 rzeźb królików, 5 rzeźb polskich władców koronowanych w Gnieźnie, 4 makiety grodu w różnej skali oraz 2 obiekty związane z miejscowymi legendami.

Archikatedra Gnieźnieńska

Jest to obiekt zachowany do dnia dzisiejszego w doskonałym stanie. Kościół odegrał istotną rolę w historii Polski. Obiekt otoczony jest urokliwymi alejami. To tu w ciągu 300 lat stołeczności Gniezna korowani byli królowie. Polecamy wspięcie się na wierzę kościelną, gdyż roztacza się z niej widok zapierający dech w piersiach.

Parowozownia

To punkt obowiązkowy dla wszystkich interesujących się transportem szynowym. Kolei na tych terenach pojawiła się w 1872 roku. Zwiedzanie obiektu nie jest trudna a za to bardzo ciekawe. Może być to atrakcja dla najmłodszych.

Muzeum Początków Państwa Polskiego

To atrakcja przeznaczona dla dorosłych oraz dzieci szkolnych. Na terenie muzeum znajdują się wystawy dotyczące różnych etapów historii Polski. Znajdziemy tu również sztukę regionalną, zbiory średniowieczne oraz wystawę dotyczącą Piastów, oraz początków Państwa Polskiego.

Park Piastowski

To miejsce ma dużo urokliwych i klimatycznych alejek. Polecamy spacery w tym miejscu. Park położony jest na brzegu Jeziora Jelonek. Na jego terenie możemy uprawiać sport w wyznaczonych do tego celu miejscach.

Muzeum Zabytków Kultury Technicznej

Miejsce dedykowane jest przedstawicielom brzydszej płci. Znajdziecie tu wspaniałe okazy motocykli oraz przemysłu mechanicznego. Są tu również organizowane warsztaty, podczas których możemy poznać zasady działania różnych maszyn.

Wielkopolski Park Etnograficzny

Miejsce to znajduje się około 10 kilometrów od miasta. Na terenie parku znajduje się skansen wsi wielkopolskiej. Budowle zostały tu przywiezione z różnych części wielkopolski. Organizowane są tu wykłady, warsztaty oraz prelekcje.

Inne Atrakcje Gniezdna i okolic

Turystom stawiającym na rozrywkę i aktywny wypoczynek polecamy Naszą Zagrodę (możemy tu przyjrzeć się życiu alpak), Park Trampolin Jump World, Zurolandia (park o tematyce życia dinozaurów) oraz Jupiland (gigantyczny plac zabaw dla dzieci, na którego terenie organizowane są również warsztaty dla dzieci).

Dodaj komentarz